Rośnie

Co robimy?
Starszyzna
Media
FAQ
Kontakt

Jesień Rośnie 2020
Z chęci bycia i działania razem tworzymy szkoły pracy nad sobą i światem


Łączymy nowe podejście do edukacji z działaniem społecznym.
Z nami możesz poznawać siebie, praktykować wspólnotę i robić wywrotowo dobre uczynki.

Rośnie to mały alternatywny system edukacyjny
dla ludzi szukających własnych ścieżek i roli w czasie wielkich zmian

Wspólnota w działaniu, w której wierzymy, że dobre zaangażowanie jest najlepszą edukacją, a najlepsza edukacja jest zaangażowana. Dialog i współpracę wzmacniamy także pracując ze szkołami i organizacjami.

Zaczęliśmy jako Strajk Uczniowski
w kwietniu 2019 r.


wspieraliśmy nauczycieli w ich strajku i zaproponowaliśmy własną wizję edukacji. Z czasem zobaczyliśmy, że jakość naszego wpływu na otoczenie najbardziej zależy od tego, kim jesteśmy jako grupa i jako jednostki. Nie da się zmienić szkoły (świata) samemu nie praktykując nowej szkoły (świata).


Widzimy kryzysy ekologiczny,
społeczny i psychologiczny


głębiej jako kryzysy samotności, stresu, braku poczucia sensu i nadziei. Naszą odpowiedzią jest tworzenie wspólnot, w których troszczymy się o siebie, budzimy w sobie moc i działamy społecznie. Taka wspólnota wspierana przez mentorów jest najlepszą edukacją, jaką jesteśmy sobie wstanie wyobrazić.


Marzymy o stworzeniu stałej-tymczasowej Szkoły Rośnie.
2-miesięcznego procesu wchodzenia w dorosłość poprzez odkrywanie swojej pasji i angażowanie jej dla wspólnego dobra.  Nasze wartości

WSPÓLNOTA
jest dla nas punktem wyjścia. To naturalne środowisko do życia i rozwoju dla człowieka. Bycie razem oparte o szacunek, szczerość i troskę.


MOC
to zaufanie dla pasji każdego człowieka, która zawsze jest darem dla świata. To wiara w samego człowieka i to, że naturalnie chce robić dobro jeśli stworzy się odpowiednie warunki.

DZIAŁANIE
to wzięcie spraw w swoje ręce. Spraw takich jak własna edukacja, własne emocje i relacje, czy szerzej otoczenie społeczne i ekologiczne.


LEKKOŚĆ 
Dobrze, gdy Ci na czymś zależy, ale nie za bardzo. Przyjemność i świętowanie są ważnym elementem naszego podejścia.